top of page

Перемога в конкурсі

Мова - це те, що споконвіку єднає людські душі в одну націю.
Українська мова, особлива. За 150 років її забороняли 170 разів.  Та не змогли знищити і не зможуть, ніколи!
Бо формує націю молодь. А наша молодь вміє цінувати і любити рідну мову, плекати її і досліджувати, милуватись нею самим і закохувати інших.

 

Ольга Трещак, учениця 9-А ще змалку проявила любов і цікавість до української мови. Вона з жагою поглинала знання від матері та вчителів. Увагу дівчинки привернув  Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.Ольга переможно здолала  три етапи конкурсу  і на четвертому всеукраїнському етапі зайняла призове місце. Ми безмежно пишаємося досягненням нашої учениці та зробимо все можливе аби учнів закоханих в українську мову щороку ставало все більше. Щиро дякуємо вчителю  Ємець Оксані Олександрівні за те, що розгледіла цей талант і скерувала у правильне русло. А також матері Трещак Марії Іванівні за те, що посіяла зернинку любові до знань та української мови у серці юної Ольги.

     

Зустріч з героєм з Героєм України Володимиром Жемчуговим

       

      У середу 20.03.2024 року відбулася зустріч з Героєм України Володимиром Жемчуговим. Ця людина з 2014 була організатором та активним учасником руху опору проти російської окупації на Луганщині. З травня 2014 року по 29 вересня 2015 року в інформаційній координації з ЗСУ провів 30 успішних диверсійних операцій на території так званої "лнр". У полон потрапив з важким пораненням внаслідок підриву на розтяжці після виконання завдання. Був звільнений з полону шляхом обміну. За особисту мужність та героїзм,самовіддане служіння Українському народу 21 січня 2017 року Володимиру Жемчугову було присвоєно звання Герой України з врученням ордену "Золота Зірка". З 2018 року активний учасник державних та волонтерських заходів в Україні та за кордоном. Проводить національно-патріотичні лекції-бесіди з cтудентами,школярами, військовослужбовцями. Саме з цією метою Володимир Жемчугов завітав в Ужгородський ліцей N5.     Зустріч Героя та учнів ліцею пройшла на високому рівні. Володимир Жемчугов розповів про активну боротьбу українського народу на окупованих росією територій. Він також презентував фільм "Як починалась війна", провів національно-патріотичну бесіду з учнями ліцею. Спілкування було дуже цікаве, повчальне, оскільки ця бесіда була з людиною,яка пройшла пекло війни та полону. Герой подарував учням та бібліотеці ліцею багато книг на різну тематику (про відомих історичних постатей України, про визвольну боротьбу Українського народу проти російської окупації тощо).

Також сам герой написав на своїй сторінці в фейсбуці про цю подію -https://www.facebook.com/share/p/8Cfw6qG4Z36jj2Pq/?mibextid=WC7FNe 

Це була маленька волонтерська акція «Від учнів м. Ужгород для військовослужбовців ЗСУ на Сході України», яку Володимир Жемчугов, Олена Жемчугова та учні 8 В класу Ужгородський ліцей 5 зробили в березні-квітні для підрозділу військових ЗСУ, який воює під Білогорівкою Луганскої області. Там наш друг Вадим Петренко.

Діти на зустрічі з Володимиром подарували йому квіти і листівку і просили прийняти сертифікати від Епіцентру на 2000 грн. Їм дуже хотілось таким чином подякувати. А Олена та Володмир запропонували зробити  волонтерську акцію для ЗСУ. Сказали, що приїдуть в Київ, додадуть свої гроші і куплять все необхідне для бійців. Так і зробили. Купили: набор інструменту для ремонту автівок, робочі рукавички, декілька футболок на суму 7700 грн. та ще додали чай/каву та смаколики. І ще з посилкою відправили захисникам малюнки учнів Київського ліцею 303, які вони передали Володимиру на заході.

 

Щиро дякуємо вам дорогі волонтери!

Дякуємо за вашу небайдужість!

Дякуємо вам за бажання жити в Україні та допомогати боротись за її незалежність!

Детальніше про цю подію можна прочитати пост на сторінці Олени Жемчугової за посиланням - https://www.facebook.com/share/p/2QBVvcfWoEFcpFGZ/?mibextid=WC7FNe 

bottom of page